VABALOG

Kommentaaridest

Don't lie; pay attention; don't sneer; cooperate; don't shout; let other people talk; be open-minded; explain yourself when asked; don't resort to violence or conspiracy in aid of your ideas. We cannot imagine good conversation or intellectual life deficient in these.

Deirdre N. McClosekey võtab raamatus "The Rethoric of Economics"
 kokku Jürgen Haberamas'i "Sprachethik"-u.

Eelnev tsitaat on hea üldistus Vabalogis kirjutatu põhimõttetest ja sarnast lähenemist ootan ka kommentaarides, kuid mõistagi on kommenteerimisel ja kommentaaridel ka oma eripära. Seega mõned täpsustused:

  1. Ma olen siiani läbi lugenud kõik kommentaarid ja kavatsen jätkata samas vaimus kuni selleks ei kulu mitu tundi päevas. Erandiks on kõige lihtlabasem kommentaaride spämm.
  2. Anonüümsetele kommentaaridele üldjuhul ei vasta kui tegu pole minupoolse fakti või trükiveaga, millele on tähelepanu juhitud. Anonüümsetele arvamusavaldustele reaktsiooni oodata ei ole mõtet. Kui julged arvata, siis julge arvata enda nimega. Kui sa oled aastaid internetis kasutanud sama pseudonüümi või veel parem pidanud blogi, milleni on võimalik kommentaari lugedes jõuda, siis on ka vastamise tõenäosus suurem.
  3. Kõigile kommentaaridele ei jõua ükski inimene vastata. Sellegi poolest üritan konkreetsetele küsimustele anda konkreetseid vastuseid. Väga palju oleneb sellest palju mul on vaba aega ja kui huvitav on küsimus või kommentaar minu jaoks. Nii ebaaus kui see ka pole, siis tõenäoliselt saavad reaktsiooni osaliseks pigem diskussiooni arendavad ja kriitilised kommentaarid.
  4. Siiani pole Vabalogi 1500st 2200st (05.05.2011) kommentaarist ühtegi kustutatud ja ma ei näe põhjust, miks ma peaks tulevikus enda käitumist muutma. Kui keegi tahab enda keniaalsustega hiilata, siis palun. Vabalogi lugejad on piisavalt intelligentsed, et teha ise omad järeldused.
  5. Sellegipoolest jätan endale vabaduse räigelt ebaviisakaid ja selgelt alusetuid kommentaare (eriti teiste suunal) kustutada.

Loodetavasti leiad vaatamata kitsendustele põhjust kommenteerida ja tsiviliseeritud diskusioonis osaleda.One Comment

  1. Wow, fantastic blog layout! How long have you
    been blogging for? you make blogging look easy. The overall look of your web site is excellent, as well as the content!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga