VABALOG

Eesti kui igamehe läpaka maa?

Minu igapäevane töökoht on Ülemiste ettevõtlusinkubaator, mis enda asukoha tõttu Ülemiste City’s tähendab sisuliselt ühel suurel ehitustöömaal asumist. Kuna kõige lähim söögikoht ehitajatele asub just minu akna alla, siis olen märganud ühte lõbusat seika.

Nimelt tulevad aeg ajalt täiesti tavalised ehitajad – 40 kuni 50 aastased mehed – sööma koos kotiga, kust nagu imekombel võlutakse lauale läpakas ja hakatakse askeldama.

Vot sellises riigis ma tahangi elada, kus mitte mingi töödejuhataja vaid täiesti tavaline ehitaja tõmbab lõunalauas välja arvuti – loeb uudiseid, vaatab maili, suhtleb perekonnaga ja…paneb mõned kommenteerid Delfisse.

Loomulikult võib siin igasugu erandeid välja mõelda, kuid järgmised 20 minutit kavatsen ma seda mõtet lihtsalt nautida.


Categorised as: Määratlemata


3 kommentaari

 1. Fog ütleb:

  Net on tasuta nagu ennegi, aga söögi eest peab nüüdsest rohkem maksma:P

  Kusjuures, nendest ehitajatest: Olen tähele pannud, et osad ei oska neist ühtegi eestis levinud keelt(est,eng,rus) ning süüa valitakse näpuga näidates. Poola ehitajad?

  Kui nii, siis on net tõesti ainuke võimalus omakeelsest delfist uudiseid lugeda.

 2. Anonymous ütleb:

  Rõõm kuulda, et ehitajate palk on nii hea, et võimaldab endale ka läpaka soetada. Veel toredam on, et Eesti kodusid ehitavad poolakad pole mitte pea peale kukkunud, vaid mõistavad leida lahendusi kuidas oma vaba aega maksimaalselt effektiivselt ära kasutada.Tont teab, äkki loevad töömeile:)Ja huvitav, mis pillid neil laual olid? Apple? Ja kuidas nad wiffi kätte püüdsid?

 3. Jüri Saar ütleb:

  Seda, mis keeles nad räägivad pole uurinud, kuid ega eriti ei üllataks kui selgub, et tegu poolakatega.

  Masinad olid tavalised läpakad – ühtegi Maci ei näinud.

  WiFi-le on aga vabaligipääs nii Mainori võrgust kui ühest inkubaatori punktist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga