VABALOG

Georgia – kohapealt kirjutajaid

Keda olukord Georgias vähegi huvitab, see on kindlasti juba leidnud civil.ge portaali, mis laeb aeglaselt, kuid siiani suht kindlalt. Tõenäoliselt üks kõige Georgia-sõbralikum infokanal. Nende esiuudiseks on hetkel, et Georgia on hävitanud 40 venelaste tanki.

Fistful of Euros üks kirjutajatest asub samuti Georgias, Tbilisis, ja jagab muljeid sellest, kuidas olukord tavainimestele tundub ja milliseid konflikti mõjusid võib pealinnas tajuda.

Wu Wei läks kohalikele lääne tarkust jagama, kuid kirjutab nüüd sellest, kuidas erinevate riikide esindajad on olukorrale reageerinud ja kuidas meedia toimuvat kajastab. Ühtlasi loodab, et peatselt toimuvale 10 inimese koolitusele jõuavad ka need 7, kes reservväelastena aktiivteenistusse kutsuti.

Tbilisi Blog näib samuti kajastavat just viimaseid arenguid. Kõige silmatorkavam oli pilt verisest lennukipiloodi kiivrist. Praeguseks on Venemaa kinnitanud, et 2 lennukit on alla lastud.

Kui leian veel mõne, siis nimekiri täieneb.


Categorised as: ...


7 kommentaari

 1. asjadest ütleb:

  Mõtle, kui tore, kui Georgias polekski reserviste vaid üksnes “väike mobiilne palgaarmee”. Sa oled ju suur palgaarmee pooldaja, onju?

 2. Jüri Saar ütleb:

  Mina pooldan vabatahtlikest elukutselist koosnevat kaitseväge, keda vastavalt ka tasustatakse.

  Kui ma õieti aru sain, siis Goris pommitati tsiviilobjekte just ettekäändega, et tegu on mobiliseerumispunktidega.

 3. Asjadest ütleb:

  Kui poleks üldse sõjaväge, siis poleks ka mobiliseerimispunkte. Seega oleks kõik õnnelikud ja elus…

  Praeguste sündmuste valguses (ja juhindudes sinu definitsioonist) tuleb aga aru saada, et iga eestlane ja eestivenelane peab olema ka sõdur. Tasuks on sangarisurm kodumaa eest.

 4. Jüri Saar ütleb:

  Praeguste sündmuste valguses pole veel eriti midagi võimalik öelda. Ma ei jaga sinu seisukohta.

 5. Paul ütleb:

  Professionaalne palgaarmee teeb lahingus õigemaid otsuseid ja kaotab vähem mehi, kui kutsealuste baasil formeeritud armee.
  Eesti on liialt väike, et olla hoolimatu inimkaotuste osas.

 6. toivo ütleb:

  “teeb lahingus õigemaid otsuseid ja kaotab vähem mehi”

  teeb jah? kas saaks viite seda väidet toetavale statistikale?

 7. Jüri Saar ütleb:

  Toivo: kas sulle selline loogika ei kõlba, et rohkem väljaõppet saanud kogemustega professionaalid teevad õigemaid otsuseid?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga