VABALOG

Claude Lelouch’i Rendezvous

Ühel 1978. aasta augustihommikul paigaldas prantsuse filmitegija Claude Lelouch gürostabiliseeritud kaamera enda Ferrari ette ja laskis enda sõbral, professionaalsel rallisõitjal, kihutada läbi Pariisi südame.
Filmimiseks ühtegi tänavat ei suletud, sest Lelouche’ile ei antud selleks luba. Kiirused ulatuvad selle mõneminutilise filmi jooksul aga üle 200km/h.
Filmi esimesel näitamisel Lelouch’e vahistati avalikuse ohustamise eest.

rendezvous

Claude Lelouch’e enne filmimist (Allikas: http://www.lesfilms13.com/.

Ühel 1978. aasta augustihommikul paigaldas prantsuse filmitegija Claude Lelouch gürostabiliseeritud kaamera enda “Ferrari” ette ja laskis enda sõbral, professionaalsel rallisõitjal, kihutada läbi Pariisi südame.

Filmimiseks ühtegi tänavat ei suletud, sest Lelouche’ile ei antud selleks luba. Kiirused ulatuvad selle mõneminutilise filmi jooksul aga kohati isegi üle 200km/h.

Filmi esimesel näitamisel Lelouch’e vahistati avalikkuse ohustamise eest. Film.


Categorised as: ...


4 kommentaari

 1. PaulV ütleb:

  Lahe film, adrenaliini palju.

  Huvitav on, et väidetavalt (http://www.slate.com/id/2221388/pagenum/2) oli kaamera hoopis Mersul ning Ferrari hääled lisati hiljem. Seda on kuidagi raske uskuda, filmi vaadates ei jäänud küll kordagi muljet et heli ei lähe pildiga kokku…

 2. Paul ütleb:

  Põnev film!
  Hullult kihutavad ikka küll -muidugi on see ohtlik nii iseendale, kui kaasliiklejatele.

  Tallinnas nii kihutada ei saaks -lõhud auto ära. Meil pole nii pikki sirgeid ja ebatasasusi tundub ka rohkem olevat.

 3. Jüri Saar ütleb:

  Eks video juures ole kommentaarides ära toodud, et tegelikult toimus sõit hoopis Lelouch’i Mersuga. Postituse juures olevalt pildilt tuleb see tegelikult samuti välja ja on ka peamine põhjus, miks “Ferrari” on postituses jutumärkides. Samas ei suutnud ma ise pärast filmi vaadates tegelikkust (ainult hääl pärineb Ferrarist) enam ignoreerida ja efektsuse huvides ei hakanud seda postituses välja tooma.

  Ma pakun, et mööda Sõpruse pst. õnnestuks ehk isegi sarnaseid kiiruseid üles saada, kuid ise küll proovima ei kipu.

 4. Kristjan ütleb:

  Väga lahe. Aitäh lingi eest!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga